Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

niedziela, 6 listopada 2016

Wąsosz - Movembeer

Movembeer to oficjalne piwo festiwalowe Poznańskich Targów Piwnych 2016, uwarzone w browarze Wąsosz, i jest to lekki Sour Kolonialny z dodatkiem mango. Ekstrakt na poziomie 7,8° Blg, alkohol 3% obj., piwo chmielone niemieckim chmielem Magnum, ponadto w składzie woda, słód pilzneński, pszeniczny, pulpa z mango, drożdże Saflager W-34/70, bakterie L. helveticus. Piwo pasteryzowane, niefiltrowane, na ratebeer wciąż mało ocen. Warka do 04/04/17.


Butelka 500ml, pełne info o składzie i parametrach na jasnej etykiecie, czarny goły kapsel. Piwo jest żółto pomarańczowe, mętne jak sok, z syczącą, grubą pianą. W aromacie faktycznie rządzi mango plus odrobina kiszonki, jogurtu... W smaku lekko kwaskowe, znów dominuje mango, ale tu już kiszonka wyraźniejsza, nieprzyjemna, spod znaku starych ogórków, nadgniłych owoców... Goryczki niemalże brak, delikatna cierpkość na języku, średnie wysycenie.


Jak na lekkie, kwaśno owocowe piwo resetujące kubki smakowe na festiwalu mogło być dużo lepiej - dla mnie za mało sour za dużo old fruit...
Cena: gratis do biletu na PTP 2016

6/10 pkt


Zakupione na Poznańskie Targi Piwne 2016.

Browar:
browarwasosz.pl


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz