Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

poniedziałek, 7 listopada 2016

De Molen - Mooi & Meedogenloos Bourbon BA

Mooi & Meedogenloos Bourbon Barrel Aged z holenderskiego Brouwerij de Molen, to Imperial Stout leżakowany w beczkach po Bourbonie, niepasteryzowany i refermentowany w butelkach. Ekstrakt na poziomie 24,1° Plato, alkohol 11,2% obj., goryczka 33 IBU. W składzie woda, słody: pilzneński, karmelowy, czekoladowy, palony, amerykański chmiel Chinook i czeski Saaz, drożdże górnej fermentacji. Trunek zabutelkowany 15/09/2016 z datę przydatności do 15/09/2021. Na ratebeer wysokie oceny - 99 punktów ogółem i 89 w stylu.


Butelka 330ml, biała etykieta z czarnym info o parametrach i składzie piwa, kapsel oblany czarnym gumowym lakiem. Piana nieduża, kremowa, drobna, średnio trwała. Barwa ciemno brązowa, nieprzejrzysta. Aromat pięknie zdominowany nutami beczkowymi - wanilia, świeży kokos, pestki czereśni, w tle czekolada, porto i daktyle. W smaku dość słodko, analogicznie jak w zapachu plus ciemne winogrono, jeżyny, rodzynki, tytoń, świeżo prażona kawa... Goryczka średnia, palona, raczej niskie, drobne wysycenie, sporo ciała, lepkie, dość gęste. Jedyny minus to mocno rozgrzewający, bourbonowy alkohol.


Prawie wzorcowy belgijski RIS Barrel Aged, prawie z uwagi na nieco zbyt wysoki alkohol. Mimo to klasa piwo!
Cena: 25,00zł

9-/10 pkt

Zakupione na Poznańskich Targach Piwnych 2016.

Browar:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz