Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

środa, 30 listopada 2016

Setka - Kapitan Drake

Kapitan Drake z kontraktowego poznańskiego Browaru Setka, to uwarzone w Wąsoszu Mojito Gose z dodatkiem soku i skórki z limonki o ekstrakcie 12% wag., alkoholu 5,2% obj. i goryczce 20 IBU. W składzie woda, słód pszeniczny, heidelberski, zakwaszający, amerykański chmiel Misaic oraz polski Iunga, sól morska, kolendra, suche drożdże górnej fermentacji US-05. Piwo niefiltrowane i pasteryzowane. Na ratebeer ocenione na 94 punkty overall i 93 w stylu. Warka do 05/04/2017.


Butelka 500ml, czarny goły kapsel, zielona etykieta z pełnym składem i dokładnie określonymi parametrami trunku. Piana niska, barwa słomkowa, opalizująca. W aromacie intensywna, kwaśna limonka, cierpki zest, geranium i cytryna... W smaku cytrynowo kwaśne, limonkowe, mineralno słonawe, nieco zbyt cierpkie. Goryczka niska, ziołowa, kolendra w posmaku. Wysycenie średnie, grube, sesyjne i lekkie w odbiorze.


Wyraźnie wersja butelkowa z aktualnej warki wyszła smaczniejsza niż piwo lane na WFP 2015. Fajna kwaskowość, cytrusowość, rześkość i wysoka pijalność.
Cena: 8,15zł

7,5/10 pkt


Zakupione w sklepie online: piwa-regionalne.com.pl

Browar:
www.facebook.com/browarsetka


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz