Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

środa, 9 listopada 2016

Flying Dog - Gonzo Imperial Porter

Gonzo z amerykańskiego Flying Dog Brewery to ciemny, mocny, górno fermentacyjny Imperial Porter. Piwo ma 9,2% obj. alkoholu, goryczkę 85 IBU, chmielone amerykańskim chmielem Warrior, Cascade oraz niemieckim Northern Brewer. W składzie ponadto woda, słód karmelowy, black, czekoladowy, 2 szczepy drożdży. Na ratebeer ocenione na 99 punkty ogółem i 95 w stylu. Warka do 14/03/17.


Butelka o pojemności 355ml, kremowa etykieta na grubym papierze, krawatka, firmowy kapsel, niepełne dane o składzie i parametrach zawartości. Piana średnio oczkowa, spora i średnio trwała. Barwa prawie czarna, nieprzejrzysta, z brązowymi refleksami. Aromat to kompilacja ciemnych słodów i chmielu - czekolada, prażone ziarno i żywica. W smaku półsłodkie, analogicznie jak w zapachu, dodatkowo prażony karmel, sypkie kakao, lekka popiołowość i pikantność w posmaku. Goryczka średnia do niskiej, ziołowo palono żywiczna. Wysycenie średnie, odrobinę za wysokie, ładnie ukryty alkohol. Intensywny, pełny, choć niezbyt gęsty w odbiorze.


Mocno chmielony porter, niebezpiecznie bliski BIPA, w którym zderza się Ameryka z Anglią. Dość ciekawe połączenie, aczkolwiek osobiście wolę mniej zaznaczoną chmielowość w tym stylu oraz niższe wysycenie...
Cena: 15,00zł

7,5+/10pkt


Zakupione na Poznańskich Targach Piwnych 2016.

Browar:
flyingdogbrewery.comBrak komentarzy:

Prześlij komentarz