Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

poniedziałek, 21 listopada 2016

Mikkeller - Big Worse

Big Worse to American Barley Wine z duńskiego Mikkellera, warzony w belgijskim De Proef Brouwerij, o zawartości alkoholu na poziomie 12% obj. i ekstrakcie ok 25° Plato. W składzie woda, słód pils, caramunich, płatki owsiane, amerykański chmiel Nugget, Cascade i Centennial, cukier kandyzowany, drożdże górnej fermentacji. Piwo ma 98 punktów ogółem i 93 w stylu na ratebeer. Data ważności do 17/12/2019 roku.


Zielona butelka 375ml, niepełne dane o składzie i brak IBU na etykiecie, goły srebrny kapsel. Piana żółta, obfita i całkiem trwała. Barwa miedziano mahoniowa, opalizująca. Aromat średnio intensywny, słodki, likierowy - jest cukier kandyzowany, skórka pomarańczowa, keks, karmel, syrop klonowy, akacja, żywica... W smaku podobnie, dość słodkie, obok suszonych i kandyzowanych owoców, likieru i miodu jest wyraźna goryczka, iglaki, zest z grejpfruta. W posmaku lekka pikantność. Niskie wysycenie, oleista faktura, alkoholowe rozgrzewanie.


Fajny Barley Wine, faktycznie jest to amerykańska, bardziej chmielowa interpretacja, aczkolwiek faktura i aromat jednoznacznie wskazują, że nie jest to IIPA. Dla mnie odrobinę słabsze od To Øl - Mine Is Bigger Than Yours przez wzgląd na brak nutek czerwonych owoców...
Cena: 36,50zł

8+/10 pktZakupione w sklepie online: piwa-regionalne.com.pl

Browar:
shop.mikkeller.dk


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz