Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

niedziela, 2 października 2016

Olimp - Hades

Hades to Russian Imperial Stout z dodatkiem papryczek chipotle, mulato i habanero, uwarzony w Browarze Wąsosz. W składzie woda, słód pilzneński, monachijski, caramunich II, karmelowy IV, palony 900, palony 1300, amerykański chmiel Columbus, Chinook oraz Cascade, mleko w proszku, papryczki, drożdże. Piwo niefiltrowane, pasteryzowane, o ekstrakcie początkowym 25% wag., alkoholu na poziomie 12% obj. i goryczce 70 IBU. Na ratebeer 93/45 punktów. Warka do 31/07/2017.


Butelka bączek 330ml, kapsel oblany woskiem, pełne info o składzie i parametrach trunku na etykiecie z narysowaną postacią greckiego boga podziemnego świata umarłych. Pianka beżowa, delikatna i drobna jak na cappuccino. Barwa czarna, nieprzejrzysta. W zapachu słodko, przyjemnie, głównie mleczna czekolada, trufle i kawa, w tle papryczki, wanilia, lukrecja. W smaku półwytrawne, kawowe, palone, z delikatnymi pralinami, karmelem i lekko pikantnym finiszem. Przyjemnie utlenione, ze sporą, tytoniową, krótką goryczką, nisko wysycone, pełne i treściwe w odbiorze, średnio gęste.


Bardzo fajny RIS, gładki, wyrazisty, z ładnie ułożonym alkoholem i nie dominującymi papryczkami (ponad rok na leżaku zapewne zrobił swoje)... Mogłoby być odrobinkę słodsze.
Cena: 12,50zł

8/10 pkt

Zakupione w sklepie www.sklep.piwaswiata.com

Browar:
http://browarolimp.pl
https://www.facebook.com/browar.olimp


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz