Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

piątek, 2 października 2015

De Dolle - Dulle Teve

Dulle Teve to mocne jasne piwo górnej fermentacji w stylu Abbey Tripel, warzone przez belgijski De Dolle Brouwers. Piwo ma alkohol na poziomie 10% obj., goryczkę ok 30 IBU, chmielone na zimno jak i na goryczkę angielskim chmielem Golding, oczywiście jest refermentowane w butelkach, niefiltrowane i niepasteryzowane. Na ratebeer ocenione na 99 punktów ogółem i maksymalne 100 w stylu!


Butelka 330ml, malowana etykieta i krawatka w kształcie muszki, biały kapsel, niepełne dane o parametrach i składzie zawartości. Piana obfita, sycząca, sporo grubych oczek, szybko opada do pierzynki. Barwa ciemno złota, wewnątrz trunku cała masa drobinek drożdżowych. Aromat przyjemnie słodkawy - są białe owoce - winogrona, porzeczki, liczi, są także kwiaty, likier brzoskwiniowy oraz dzikie nuty starej skóry, siana. W smaku bardzo podobnie, fajna owocowo-kwiatowo-likierowa słodycz, intrygująca szorstka cierpkość głogu, słodkie jasne wino gronowe. Goryczka nieduża, pikantno-ziołowa, nagazowanie wysokie, szampańskie. Alkohol, poza rozgrzewaniem w gardle, dość zgrabnie ukryty.


Kolejne bardzo dobre piwo z niewielkiego belgijskiego browaru De Dolle. Po dość agresywnym, nowofalowym Arabier klasyczny Tripel, deserowy (może nieco za słodki w afterteasie), mocny i smaczny, choć zdradliwy (szybko możemy odczuć te 10%). 
Cena: 14,80zł

8,5-/10 pkt






Zakupione w sklepie online: http://piwa-regionalne.com.pl

Browar:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz