Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

czwartek, 3 września 2015

Reden - MelonMan

MelonMan z regionalnego Browaru Reden Świętochłowice (aktualnie ReCraft) to jasne, górno fermentacyjne pszeniczne piwo w stylu Hefeweizen, niefiltrowane i niepasteryzowane. W składzie mamy trzy słody - pszeniczny, pilzneński i karmelowy jasny oraz polski chmiel Lubelski a na aromat niemiecki Huell Melon. Trunek ma 12° Plato, alkohol na poziomie 4,8% obj., uwarzony na polskich płynnych drożdżach z gdańskiej firmy Fermentum Mobile FM-41 (Gwoździe i Banany). Na ratebeer 81 overall i 98 style.


Butelka 500ml, biało czarno żółta etykieta z superbohaterem o nierównych krawędziach z błyszczącego papieru, komplet informacji o składzie i parametrach zawartości, firmowy kapsel utrzymany w biało czarnej konwencji całości. Piana sycząca, gruba, szybko opada prawie do zera. Barwa błotnisto pomarańczowa, mętna. Aromat zdominowany przez dojrzałe banany i skórkę od chleba, w tle lekka przyprawowość, goździki i dojrzały melon (na granicy autosugestii). Smak podobny, aczkolwiek tu melon bardziej wyrazisty, znów dominują banany, jest lekka cierpkość, lekka kwaskowość, melanoidyny i drożdże. Generalnie ładnie się to wszystko komponuje, choć przydało by się troszkę goryczki, której tu praktycznie brak, nagazowanie średnie, drobne, wzmacniające szorstko-cierpkie odczucie na języku.


Piwo jest dość pijalne, smaczne, aczkolwiek lekko mdłe z uwagi na brak goryczki i bananowo-melonowo-chlebowy profil.
Cena: 7,20zł

7/10 pkt






Zakupione w sklepie online: www.sklep.piwaswiata.com

Browar:
browarrecraft.pl
www.facebook.com/browarrecraft


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz