Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

piątek, 27 marca 2015

Corsendonk Pater - Dubbel

Dubbel warzony w belgijskim Brasserie Du Bocq dla browaru Corsendonk, dostępny u nas w promocji Lidla, powszechnie znany jako Corsendonk Pater. Piwo górnej fermentacji, 6,5% obj. alkoholu, ekstrakt 14,6% wag., warzone z dodatkiem europejskich chmieli: Saaz, Kent oraz Hallertau, refermentowane w butelce. Wysokie oceny na ratebeer - 95 ogólnie i 99 punktów w stylu, co daje miejsce w Top 50.


Butelka 330ml, etykieta namalowana na szkle w formie witrażu, krawatka z niepełnymi danymi o składzie i parametrach, dedykowany kapsel. Piana obfita, ale bardzo nietrwała, grubo pęcherzykowa, opada do zera po kilkunastu sekundach. Barwa miedziana, ciemno czerwona, opalizująca. Aromat lekko kwaskowy, winno-miodowy, czuć czerwone porzeczki, czereśnie, żurawinę a także rodzynki, suszone jabłka i lekką ziołowość. Jest też jakaś niepokojąca, bliżej nieokreślona nuta... W smaku wyraźna drożdżowość, melanoidyny w postaci skórki od chleba, czerwone i suszone owoce, czerwony pieprz. Piwo nie jest słodkie jak inne dubble, raczej słodowo-drożdżowe, goryczka likierowo-trawiasta, przyjemna, alkohol obecny, niedrażniący. Nagazowanie średnie, pełnia dość niska, w afterteasie wino głogowe, przyprawy i goryczka alkoholowa.


Całkiem udany, lekki i wytrawny dubbel - w przeciwieństwie do innych, degustowanych na blogu, bardzo pijalny, dość sesyjny, nawet rzec by można "wodnisty".
Cena: 4,99zł

7+/10 pkt





Zakupione w Kaliszu w Lidlu: www.lidl.pl

Browar:
www.bocq.be



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz