Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

niedziela, 18 listopada 2018

Łąkomin - Srogi Niedźwiedź Mead Barrel Aged

Srogi Niedźwiedź Mead Barrel Aged z Browaru Łąkomin, to imperialny stout leżakowany w beczce po miodzie pitnym. Piwo ma alkohol na poziomie 10,7% obj., ekstrakt 24,5° Plato i goryczka 50 IBU. W składzie woda, słód pale ale, monachijski I, caramunich I, caraaroma, jęczmień palony, płatki jęczmienne, cukier Muscovado, polski chmiel Marynka i Lubelski, drożdże górnej fermentacji Safale S-04. Piwo niefiltrowane, niepasteryzowane, na ratebeer ocenione na 92 punktów ogółem i 45 w stylu. Warka z datą 02/2018.


Butelka 330ml, czarno złota, błyszcząca etykieta, złoty kapsel oblany twardym lakiem, pełne dane o parametrach i składzie. Piana nieduża, szybko opada do firanki. Barwa ciemno brązowa, klarowna. W aromacie trochę miodu, trochę karmelu, odrobinka czekolady i brzeczka. W smaku podobnie, miodowo słodkie, dochodzą rodzynki, kawa zbożowa, skórka chleba... Goryczka średnia, alkoholowo palona, niskie, drobne wysycenie, oleiste i rozgrzewające w odbiorze.


Dla mnie nieco lepsze od Basior Mead, natomiast w porównaniu do wersji podstawowej Srogi Niedźwiedź z beczki po miodzie za dużo nie zyskał, barrel ageing praktycznie niewyczuwalny (poza nutką miodu i suszu), jak zwykle największym mankamentem piw z Pałacyku Łąkomin jest brzeczkowość, drożdżowość, niedofermentowanie(?)...
Ps.
To raczej BW lub Strong Ale niż RIS.

Cena: 30,06zł

7/10 pkt






Zakupione w sklepie ebrowarium.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz