Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

sobota, 5 sierpnia 2017

Bazyliszek - Wwa

Wwa z Browaru Bazyliszek, to uwarzone kontraktowo w Browarze Zarzecze Whisky Wooden Ale, tudzież Foreign Stout. Ciemne, mocne, słodowe piwo górnej fermentacji o ekstrakcie 18% wag., alkoholu na poziomie 7,2% obj. i goryczce 35 IBU. Piwo niefiltrowane i pasteryzowane, w składzie woda, słód jasny, pszeniczny monachijski, pilzneński, czekoladowy, żytni, melanidynowy, ekstrakt słodowy, płatki dębowe Sherry, chmiel Perle, Fuggle, Simcoe, Motueka, drożdże Northwest Ale. Na ratebeer ocenione na 97 punktów ogółem i 97 w stylu, co daje miejsce w Top 50. Warka do 26/02/2018.


Butelka 500ml, czarny kapsel, kontra z pełnym składem i niepełnymi parametrami trunku. Piana kremowa, obfita, ale szybko opada do pierzynki. Barwa czarna z jaśniejszymi refleksami. Aromat intensywnie torfowy, spalone kable, podkłady kolejowe i te klimaty, w tle troszkę czekolady, kawy... Smak półsłodki, tu torf miesza się z karmelem, czekoladą i melasą tworząc dużo łagodniejsze piwo niż wskazywałby zapach, niemniej nadal jest to peated stout z solidną, palono popiołowa goryczką, niskim wysyceniem, lekko oleista fakturą i ładnie ułożonym alkoholem. W posmakach jest wyczuwalna dębina, sherry, rodzynki...


Jak na torfowe monstrum wyszło całkiem delikatne piwo w odbiorze. Płatki dębowe i czas nadały mu gładkości i aksamitności.
Cena: 9,40zł

7,5/10 pkt

Zakupione w sklepie ebrowarium.pl

Browar:
www.browarbazyliszek.plBrak komentarzy:

Prześlij komentarz