Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

środa, 2 sierpnia 2017

Amber - Po Godzinach Saison na Madagaskar

Saison na Madagaskar z Browaru Amber, uwarzony w limitowanej serii Po godzinach w ilości 200 hektolitrów, to Saison o ekstrakcie na poziomie 12,1% wag. i alkoholu 5,1% obj. Piwo pasteryzowane, niefiltrowane, w składzie: woda, słód jasny jęczmienny, słód pszeniczny, słód żytni i orkiszowy, aframon madagaskarski, skórki pomarańczy, amerykański chmiel Citra i Chinook, trawa cytrynowa, skórki cytryny i bergamotki, kolendra, drożdże górnej fermentacji Wyeast 3711 French Saison. Na ratebeer 85/73 punktów overall/style. Warka do 08/12/2017.


Butelka 500ml, jasno zielona etykieta i krawatka, pełne info o składzie i parametrach trunku (poza IBU), firmowy kapsel. Piana obfita, nietrwała, barwa żółta, mętna. W aromacie intensywne świeże pomarańcze, brzoskwinie, melon, pszenica, delikatna kolendra, trawa cytrynowa... Smak półwytrawny, lekko kwaskowy, wyrazisty - są cytrusy, są estry, są fenole, wszystko na tle ciasta drożdżowego i gumy balonowej. Finisz delikatnie goryczkowy, ziołowy. Średnie do wysokiego wysycenie, nieziemsko pijalne, lekko mączne w odbiorze.


Klasa piwo, niejeden oryginalny belgijski saison mógłby brać przykład, jak podkręcić dość już leciwy styl... Klasa!
Ps.
Atut ceny nie podlega dyskusji...
Cena: 5,99zł

9-/10 pkt

Zakupione w Kaliszu w www.tesco.pl

Browar:
www.browar-amber.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz