Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

piątek, 14 lipca 2017

Miłosław - Żytnie Session IPA

Żytnie Session IPA z wielkopolskiego Browaru Fortuna w Miłosławiu, to Session IPA intensywnie chmielone polskim chmielem Izabella w szyszce, wydane w serii "Miłosław warzy śmiało". Piwo zawiera alkohol na poziomie 4,7% obj., ekstrakcie 11,5% wag. i goryczce 42 IBU. W składzie woda, słód pilzneński, karmelowy jasny, słód żytni, polski chmiel Marynka, Sybilla, Izabella oraz niemiecki chmiel goryczkowy Magnum, drożdże górnej fermentacji US-05. Pasteryzowane, niefiltrowane, na ratebeer ocenione na 44 punktów ogółem i 26 w stylu. Warka do 05/05/18.


Butelka półlitrowa, dedykowany kapsel, krawatka, pełne dane o składzie i parametrach. Piana obfita, średnio trwała. Barwa jasno bursztynowa, opalizująca. W aromacie troszkę cytrusów, iglaków, troszkę trawy i landrynki. W smaku półwytrawne, poza odrobiną żywicy i przejrzałych cytryn nie czuć chmieli, jest za to trochę ziemistych posmaków, landryna i gotowana kukurydza, warzywa. Goryczka średnia, długa, garbnikowa, nieprzyjemna.


Niestety, tym razem nie do końca się udało, polski chmiel to nie ta jakość - mało intensywny zapach, mało wyrazisty smak, nieprzyjemna gorycz. Do tego DMS... Ot wypić zamiast eurolagera i zapomnieć.
Cena: 3,49zł (plus ewentualnie 0,50zł kaucja)

5+/10 pkt

Zakupione w Kaliszu w www.polomarket.pl

Browar:
www.browarfortuna.pl


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz