Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

niedziela, 30 lipca 2017

De Molen - Verdeel & Heers

Verdeel & Heers (Divide & Conquer) BA Imp Stout Brett-ish z holenderskiego Brouwerij de Molen, to Imperial Stout leżakowany w beczkach po whisky, fermentowany dzikimi drożdżami. Ekstrakt na poziomie 24° Plato, alkohol 9,8% obj., goryczka 61 IBU. W składzie woda, słody: pilzneński, karmelowy, czekoladowy, palony, brown, na goryczkę amerykański chmiel Simcoe, Amarillo i Apollo oraz na aromat czeski Saaz, drożdże górnej fermentacji, Brettanomyces. Trunek niepasteryzowany i refermentowany w butelkach, z datę przydatności do 12/01/2042 (25 lat). Na ratebeer ocenione na 98 punktów ogółem i 80 w stylu.


Butelka 330ml, biała etykieta z pełmnym info o parametrach i składzie zawartości, kapsel oblany czarnym gumowym lakiem. Piana średnio obfita, beżowa, nietrwała. Barwa czarna z brązowymi refleksami. W aromacie torfowa wędzonka, karbid, czekolada, toffi, kawa zbożowa, syrop Tussipect... W smaku półsłodkie, lekko kwaskowe od ciemnych słodów, jest mleczna czekolada, karmel, palona kawa, spalone kable, ostre whisky... Goryczka alkoholowo popiołowa, średnia, nieco gryząca. Niskie wysycenie, dość gęste, pełne w odbiorze.


Przyjemne, treściwe body i przeszkadzający alkohol, fajna czekolada i drażniąca torfowość... Reasumując dość rozedrgany, niespójny RIS, raczej nie w moim typie.
Cena: 29,80zł

6+/10 pkt

Zakupione w sklepie ebrowarium.pl

Browar:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz