Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

piątek, 14 lipca 2017

Boulevard - Saison-Brett

Saison-Brett z amerykańskiego komercyjnego Boulevard Brewing Company, wydane w serii Smokestack Series, to Saison powstały na bazie piwa Tank 7, ale dodatkowo fermentowany przy użyciu dzikich drożdży. Piwo zawiera alkohol na poziomie 8,5% obj. i goryczkę 38 IBU, jest chmielone na zimno i refermentowane w butelkach. Na ratebeer 99 punktów w stylu i 99 ogółem, co daje miejsce w Top 50. Warka do 01/2018.


Butelka 750ml, niepełne dane o składzie i parametrach na etykiecie i kontrze, krawatka, korek owinięty drucikiem. Solidny wystrzał korka, aczkolwiek bez gushingu. Piana bardzo obfita, średnio oczkowa, całkiem trwała. Barwa słomkowa, lekko opalizująca. Aromat intensywny i przyjemny - są wyraźne nuty funky w typie siana, łąki, słomy, do tego białe owoce, nafta i zioła. W smaku podobnie, półwytrawne, lekko cierpkie, szorstkie, brettowe, chmielowe, ale z delikatnie waniliowo kwiatowym finiszem. Super. Goryczka średnia, przyprawowa, pikantna (skojarzenia z białym pieprzem). Wysycenie średnie do wysokiego, bardzo rześkie, lekkie, wręcz zwiewne, zero alkoholu.


Bardzo fajnie zagrały tu dzikie drożdże w połączeniu z chmieleniem na zimno. Świetny balans poszczególnych składowych, mega pijalność! Dodatkowo trudno uwierzyć, że to aż 8,5% ABV - pije się  jak jakieś lekkie Farmhouse Ale.
Cena: 16,52€

9/10 pkt

Zakupione w belgijskim w sklepie www.beergium.com

Browar:
boulevard.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz