Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

środa, 12 lipca 2017

OWA - Christmas

OWA Christmas z belgijsko-japońskiego OWA Brewery SPRL, to Belgian Dark Strong Ale, warzone kontraktowo w belgijskim Brouwerij Van Den Bossche specjalnie na święta Bożego Narodzenia. Jest to ciemne, mocne piwo górnej fermentacji, refermentowane w butelkach, zawierające 8% alkoholu. W składzie: woda, słód, chmiel, drożdże. Na ratebeer niewiele ocen. Warka do 09/2018.


Butelka 750 ml, korek owinięty drucikiem, niepełny skład i parametry trunku na etykiecie. Piana obfita, dość trwała. Barwa rubinowo miedziana, klarowna. W aromacie głównie suszone owoce, melasa, ciemny miód, zioła, delikatne przyprawy i odrobina kwasu izowalerianowego, charakterystycznego dla nieświeżych kontynentalnych chmieli. Smak słodki, miodowy, rodzynkowy, na finiszu oczywiście przyprawy piernikowe, tymianek, anyż i lekka ziołowa pikantność jak przystało na piwo bożonarodzeniowe. Goryczka niska, głogowo tytoniowa, średnie do wysokiego wysycenie, pięknie ukryty alkohol. W odbiorze lekko musujące, nieco szorstkie, wyklejające, treściwe, choć rzadkie.


Mało akcentów świątecznych, ziołowość, przyprawowość stanowi dopełnienie bukietu, jest tylko nieznacznie wyższa niż w tradycyjnych BDSA. Jedyną różnicą dość słodki profil piwa, coś dla wielbicieli #teamslodyczka.
Cena: 8,99€

8-/10 pkt

Zakupione w belgijskim sklepie www.bieresgourmet.be

Browar:
www.owabeer.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz