Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

środa, 26 lipca 2017

Brokreacja - Deep Dark Sea

Deep Dark Sea z browaru kontraktowego Brokreacja uwarzony został w Browarze Restauracja Regionalna "Marysia" i jest to Imperial Baltic Porter wydany w serii Heavy. Jest to ciemne, mocne piwo o ekstrakcie początkowym 24% wag., alkoholu na poziomie 10,1% obj. i goryczce 50 IBU. W składzie woda, słody: pilzneński, monachijski typ II, brown, caramunich III, czekoladowy, special B, niemiecki chmiel Magnum oraz drożdże dolnej fermentacji Saflager W-34/70. Piwo niepasteryzowane i niefiltrowane. Na ratebeer 93/81 punkty. Warka do 17/01/2018.


Butelka 330ml, firmowy kapsel, pełne info o składzie i parametrach na kontrze. Nieduża, beżowa, piana, szybko opada do firanki. Barwa ciemno brązowa, klarowna. W aromacie ubogo, głównie karmel, trochę czekolady i ciemnych owoców. Smak półsłodki, karmel, pumpernikiel, mleczna czekolada i kawa zbożowa. Goryczka niska do średniej, palona. Rzadkie, nisko wysycone, lekko szorstkie w odbiorze, z rozgrzewającym alkoholem.


Dość poprawny a zarazem nieskomplikowany porter bałtycki, bardziej po karmelowej stronie mocy.
Cena: 22,50zł

7-/10 pkt

Zakupione w sklepie www.sklep.piwaswiata.com

Browar:
brokreacja.plBrak komentarzy:

Prześlij komentarz