Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

wtorek, 11 lipca 2017

Artezan + Lervig - Chcesz Ciasteczko?

Chcesz Ciasteczko? to kooperacyjne piwo polskiego browaru Artezan i norweskiego Lervig Aktiebryggeri, uwarzone w tym pierwszym. Jest to Imperial Milk Stout z dodatkiem malin, ziaren kakaowca, laktozy i wanilii. Piwo ma 27° Plato, alkohol na poziomie 11% obj. W składzie, poza ww dodatkami, także: woda, słód jęczmienny, słód pszeniczny, płatki owsiane, cukier, chmiel, drożdże górnej fermentacji. Na ratebeer ocenione na 94/47 punktów (overall/style). Warka do 01/08/2017.


Butelka 500ml, firmowy kapsel z Artezana, pełne info o składzie i parametrach zawartości. Piana nieduża, raczej nietrwała. Barwa czarna, nieprzejrzysta. Aromat średnio intensywny, kojarzy się z deserem lodowym z czekoladą i syropem malinowym, w tle kawa, nuty palone, odrobina wanilii i przypraw piernikowych. W smaku mocno słodkie, głównie wspomniany syrop malinowy i mleczna czekolada, w posmakach delikatna kwaskowość malinowa, pikantność, likierowość. Goryczka średnia, palono alkoholowa, długa. Niskie wysycenie, pełne, lepkie, oleiste i dość gęste w odbiorze.


Generalnie fajny RIS, aczkolwiek za słodki, to już nie jest #temaslodyczka, to jest #teamcukrzyca, co nie znaczy, że jest smaczne i zapewne ma wielu zwolenników ;)
Cena: 25,00zł

8-/10 pkt

Zakupione bezpośrednio w browarze w Błoniu

Browary:
artezan.pl
lervig.no

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz