Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

sobota, 22 lipca 2017

Lervig + Oud Beersel - Black Acid

Black Acid, to kooperacyjne Sour/Wild Ale z norweskiego Lervig Aktiebryggeri i belgijskiego Oud Beersel, a właściwie blend Imperialnego Stoutu leżakowanego w beczkach po koniaku z Oude Lambic'iem, który po zmieszaniu leżakowany jest dodatkowo w beczkach po skandynawskim destylacie zwanym Akevitt. Piwo ma 8,5% alkoholu, w składzie: woda, słód jęczmienny, słód pszeniczny, chmiel, drożdże. Na ratebeer 97/83 overal/style. Warka do 03/04/2022.


Butelka 330ml, kolorowa etykieta, niepełne dane o składzie i parametrach trunku na kontrze, firmowy kapsel. Średnia, sycząca piana, szybko opadająca do zera. Barwa ciemno brązowa. W aromacie nuty jeżyny, jagody, czekolady, kawy, w tle stare drewno, pestka, lekka wanilia, destylat. Smak kwaśny, wytrawny, winny, lekko taniczny, ale jednocześnie palony, z nutą wiśni w czekoladzie, delikatna karmelową słodyczą, migdałem. Niska goryczka, lekka cierpkość, średnie do niskiego wysycenie, dość rzadkie, z ładnie ułożonym alko.


Ciekawe piwo - eksperyment, jak miałby istnieć ciemny Lambic. to chyba właśnie tak bym go sobie wyobrażał... Troszkę zawiódł barrel aging...
Cena: 4,65€

8-/10 pkt

Zakupione w belgijskim sklepie www.bieresgourmet.be

Browar:
lervig.no
www.oudbeersel.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz