Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

piątek, 28 lipca 2017

Lervig + Evil Twin - Big Ass Money Stout 2

Big Ass Money Stout 2 to Imperial Stout z dodatkiem pizzy i monet (zgodnie z norweskim "zwyczajem"), uwarzony w norweskim browarze Lervig Aktiebryggeri w kooperacji z amerykańskim Evil Twin Brewing i wydany w serii Big Ass Collab. Piwo zawiera alkohol na poziomie 16% obj., ekstrakt 36° Plato i goryczkę 30 IBU. W składzie woda, słód pale, słody palone, słoweński chmiel Aurora, amerykański Chinook i Cascade, mrożona pizza, monety, drożdże górnej fermentacji. Na ratebeer ocenione na 98 punktów overall i 81 style. Warka do 04/04/2027, 10cio letni termin ważności.


Butelka 330ml, brak pełnego składu i parametrów na kontrze, firmowy kapsel. Piana obfita, brązowa, trwała. Barwa czarna jak spalony olej, nieprzejrzysta. W aromacie przyjemne uderzenie szwajcarskich pralin, kakao, świeżo palonej kawy, likieru waniliowego... W smaku bardzo słodkie, czekoladowe, ciasteczkowe, skojarzenia z lodami czekoladowymi, rodzynkami w rumie, likierem karmelowym. W aftertejsie nawet jakaś wanilia, porto... Goryczka niska do średniej, palona. Niskie wysycenie, dość gęste, treściwe, wyklejające.


Klasa RIS, ładnie ułożony alko, fajne body i intensywność doznań, choć pizzy i monet nie czuć;)
Cena: 7,26€

9/10 pkt

Zakupione w belgijskim sklepie www.bieresgourmet.be

Browar:
lervig.no
eviltwin.dk


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz