Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

czwartek, 13 lipca 2017

Amber - Po Godzinach Stout

Stout z Browaru Amber, uwarzony w limitowanej serii Po godzinach w ilości 200 hektolitrów, to Dry Stout o ekstrakcie na poziomie 12,1% wag. i alkoholu 4,6% obj. Piwo pasteryzowane, niefiltrowane, w składzie zawiera wodę, słód jasny, karmelowy, palony jęczmień, polski chmiel Marynka, Lubelski i Sybilla, drożdże górnej fermentacji z własnej stacji propagacji. Na ratebeer 58/58 punktów overall/style. Warka do 30/09/2017.


Butelka 500ml, kremowo beżowa etykieta i krawatka, pełne info o składzie i parametrach trunku (poza IBU), firmowy kapsel. Głośne syknięcie przy otwieraniu, olbrzyma  piana, prawie czarna, nieprzejrzysta barwa. W aromacie głównie czekolada, kawa, ciemne pieczywo i palone słody. W smaku dokładnie to samo, choć mało intensywnie, półwytrawne, szorstkie, wodniste, z niedużą, palono tytoniową goryczką. Na minus wysokie, grube wysycenie, co całkowicie obniża pijalność.


Wszystko byłoby względnie ok, gdyby nie przegazowanie i trochę mało wyrazistości w smaku.
Cena: 5,99zł

6/10 pkt

Zakupione w Kaliszu w www.tesco.pl

Browar:
www.browar-amber.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz