Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

wtorek, 20 czerwca 2017

Omer Vander Ghinste - Cuvée des Jacobins Rouge

Cuvée des Jacobins Rouge, uwarzone w belgijskim komercyjnym Brouwerij Omer Vander Ghinste (Bockor), to Flemish Sour Ale (tudzież Flanders Red Ale) - kwaśne, ciemne piwo spontanicznej fermentacji o zawartości alkoholu na poziomie 5,5% obj., 18 miesięcy leżakowane w dużych dębowych beczkach z Francji (large oak foudres). W składzie woda, słód jęczmienny, pszenica, chmiel. Na ratebeer 99 punktów ogółem i 96 w stylu, co daje miejsce w Top 50 w kategorii Sour Red/Brown. Warka do 19/12/2019.


Buteleczka 330ml, czerwona etykieta ze znaczkiem Barrel aged, krawatką, niepełnymi danymi o składzie i parametrach zawartości i firmowym kapslem. Piana średnio obfita, szybko opada do chmurki. Barwa rubinowo czerwona, klarowna. W aromacie sporo tanin w typie starej beczki, wytrawnego ciemnego wina, do tego czerwone owoce, ocet balsamiczny, lekka wanilia... W smaku intensywnie kwaśne, lekko cierpkie, lekko słodkie, jest czerwone wino, ocet jabłkowy, wiśnie, porzeczki, ciemne winogrono, drewno, wanilia. Przy tym jest dość gładkie, aksamitne w odczuciu, z niskim do średniego, drobnym wysyceniem.


Fajnie ułożone i bogate piwo, dla mnie lepsze od chociażby ikony stylu - Duchesse De Bourgogne.
Cena: 3,10€

8-/10 pkt

Zakupione w belgijskim w sklepie belgiuminabox.com

Browar:
www.omervanderghinste.be


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz