Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

sobota, 17 czerwca 2017

Siren + Garage Project - Blacklight Banana

Blacklight Banana z angielskiego browaru Siren, to Imperial Stout z dodatkiem bananów, melasy, laktozy i kawy BBA. Piwo ma 9,2% alkoholu, w składzie: woda, słód jęczmienny maris otter, special b, pale czekoladowy, brown, płatki owsiane, melasa, laktoza, puree z bananów, karmelizowane banany, chmiel, zielone ziarna kawy leżakowane w beczkach po bourbonie, drożdże (od amerykańskiego Vermont i niemieckiej pszenicy). Na ratebeer 94/47 punktów overal/style. Warka do 12/09/2017.


Butelka 330ml, niebiesko biała etykieta na folii, niepełne dane o składzie i parametrach trunku na kontrze, firmowy kapsel. Średnia piana, szybko opadająca do chmurki. Barwa ciemno brązowa, wydaje się klarowna. W aromacie sporo wysokiej jakości kawy, czekolady, melasy, gdzieś w tle coś w rodzaju pieczonych bananów. W smaku jest sporo mlecznej słodyczy, świeżo palona kawa, likier kakaowy, popcorn w karmelu, melasa, rodzynki... W posmaku lekka słoność, deser bananowy i wanilia. Goryczka średnia do niskiej, palono pikantna. Niskie wysycenie, niezbyt gęste, wyklejające w odbiorze, lekko rozgrzewające od procentów.


Udany eksperyment, na szczęście intensywność świetnej kawy przykryła mdłe posmaki banana, a melasa i laktoza dodały fajnej słodyczy (niestety nie dodały ciała) ;)
Cena: 6,10€

8-/10 pkt

Zakupione w belgijskim sklepie www.bieresgourmet.be

Browar:
www.sirencraftbrew.com
garageproject.co.nz


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz