Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

wtorek, 20 czerwca 2017

Alter Beer - Valkiria

Alter Beer Valkiria to Witbier (Belgian Wit Ale na puszce) uwarzony w Sulimar - Browar Cornelius dla sieci sklepów spożywczych Żabka. Jest to jasne, lekkie piwo o ekstrakcie 11,7% wag. i alkoholu 4,3% obj. W składzie słód jęczmienny i słód pszeniczny, o reszcie brak informacji poza tym, że ma "wyczuwalne nuty kolendry i pomarańczy". Na ratebeer 25 overall i 28 style, II miejsce na Chmielaki Krasnostawskie 2014. Warka do 10.10.2017.


Stylizowana na etykiety AleBrowaru puszka 500ml, niepełne dane o składzie i parametrach zawartości. Spora, średnio oczkowa piana. Barwa żółta, mętna. W aromacie głównie intensywna kolendra i cytrusy w typie mandarynek, pomarańczy, w tle pszenica. Smak półsłodki, lekko kwaskowy, pszeniczny, są pomarańcze, kolendra, banany, zboże i perfumy... Niskie do średniego wysycenie, brak goryczki, dość mdłe w odbiorze.


Gdyby nie ta sztuczność, chemiczność w zapachu i smaku byłby niezły wit... No i najważniejsze - pić tylko schłodzone.
Cena: 3,99zł

6-/10 pkt

Zakupione w Kaliszu w zabka.pl

Browar:
www.cornelius.pl


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz