Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

środa, 28 czerwca 2017

Siren - Acid Jam

Acid Jam z angielskiego browaru Siren, to Imperial Kettle Sour Blend, czyli Sour Ale leżakowane w dębowych beczkach po czerwonym winie zmieszane z Sour Ale leżakowanym w dębowych beczkach po bourbonie. Piwo ma 9,7% alkoholu, w składzie: woda, słód jęczmienny, chmiel, drożdże. Na ratebeer 94/66 overal/style. Warka do 22/03/2017.


Butelka 330ml, kolorowa etykieta, niepełne dane o składzie i parametrach trunku na kontrze, firmowy kapsel. Średnia, sycząca piana, szybko opadająca do firanki. Barwa jasno bursztynowa, zamglona. W aromacie początkowo amerykańskie chmiele ze świeżymi cytrusami na przedzie, po chwili ustępują miejsca kwaśnym porzeczkom, agrestowi, winogronom, w tle pojawia się odrobina wina, dębiny, nawet lekka wanilia i suszone jabłko... Klasa! W smaku słodko kwaśne, waniliowo winne, jest też ocet jabłkowy, kandyzowana morela, w tle nutka bourbona i cała masa innych owocowo beczkowo przyprawowych smaczków. Niska ziołowo grejpfrutowa goryczka, niskie drobne wysycenie, rześkie, pijalne, nie gęste, praktycznie nie czuć alko poza lekkim rozgrzewaniem chwile po połknięciu.


Niesamowite piwo, całkowicie zaskakujące, wielowarstwowe, złożone, mocno naznaczone barrel agingiem zarówno z bourbona jak i wina, jednocześnie słodkie, kwaśne, owocowe, rześkie... A przecież to ma prawie 10% ABV!!!
Cena: 4,35€

9-/10 pkt

Zakupione w belgijskim sklepie www.bieresgourmet.be

Browar:
www.sirencraftbrew.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz