Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

wtorek, 30 maja 2017

Ommegang - Three Philosophers

Three Philosophers z amerykańskiego komercyjnego Brewery Ommegang (Duvel-Moortgat) to Quadrupel (98%) blendowany z Liefmans Kriek (2%). Piwo zawiera alkohol na poziomie 9,7% obj., ekstrakt 21,5º Plato i goryczkę 19 IBU. W składzie, woda, słód pilzneński, amber, karmelowy, monachijski, xtra special, słoweński chmiel Styrian Golding oraz niemiecki Spalt Select, drożdże Ommegand house yeast oraz ww kriek. Na ratebeer 98 punktów w stylu i 95 ogółem przy ponad 2600 głosach, co daje wysokie miejsce w Top 50. Warka do 02/09/18.


Butelka 750ml, niepełne dane o składzie i parametrach na etykiecie i kontrze, korek owinięty drucikiem, krawatka. Piana dość obfita, lekko sycząca, średnio trwała. Barwa miedziana, opalizująca. Aromat dość klasyczny, mało intensywny - rodzynki, figi, morele kandyzowane, miód spadziowy, zboże i zioła, gdzieś na trzecim planie dojrzałe wiśnie, kriek... W smaku podobnie, sporo słodyczy, dojrzałych winogron, migdałów, olejku arakowego, razowego chleba, lekko winny posmak od wiśni i pestkowo przyprawowa, średnia goryczka, nieco przydługa, drażniąca. Wysycenie wysokie, grube, lekko oleiste, wyklejające, choć nie gęste, w odbiorze. Alkohol rozgrzewający, całkiem ładnie ułożony.


Poprawny quad, nieco zmieniony dodatkiem krieka, przez co mniej słodki, lekko kwaskowy w posmakach i z wyraźną pestkowością, co nie do końca mi odpowiada. Przydałoby się też więcej ciała.
Ps.
W miarę ogrzewania pojawia się więcej rodzynek i chleba, zmniejsza się migdał i pestka ;)
Cena: 14,87€

7,5/10 pktZakupione w belgijskim w sklepie online www.beergium.com

Browar:
www.ommegang.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz