Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

wtorek, 30 maja 2017

To Øl - Sur Sorachi Ace

Sur Sorachi Ace, z duńskiego To Øl, uwarzone w belgijskim De Proef Brouwerij, to lekkie, górno fermentacyjne Brett India Pale Ale, obficie chmielone tylko japońskim Sorachi Ace, zakwaszone przy użyciu techniki „sour mashing” i fermentowane dzikimi drożdżami Brettanomyces. Zawartość alkoholu na poziomie 6% obj., w składzie woda, słód pilzneński, melanoidynowy, cara munich, cara pils, płatki pszeniczne, chmiel i drożdże. Na ratebeer 95 punktów ogółem i 77 w stylu. Warka do 06/12/17.


Puszka 500ml, brak informacji o pełnym składzie i parametrach trunku. Piana obfita, całkiem trwała. Barwa złota, opalizująca. W aromacie cytrusy, świeży kokos, troszkę nafty, siana i skóry. W smaku kwaskowe, cytrynowe, winogronowe, nieco kiszonkowe co dość dziwnie współgra ze słodkim, kokosowym posmakiem od chmielu, w tle nuty funky i krótka, średnia, ziołowo trawiasta goryczka. Średnie wysycenie, całkiem rześkie i pijalne w odbiorze.


Ciekawie to wyszło, chyba najbardziej kwaskowe ze wszystkich Surów do tej pory, są ewidentnie posmaki dzikie od brettów i posmaki kokosowe od chmielu. Dla mnie bomba, bo często Sorachi Ace daje nikłe aromaty, kokos jedynie w domysłach!
Cena: 4,31€

8/10 pkt

Zakupione w belgijskim sklepie www.bieresgourmet.be

Browar:
http://to-ol.dkBrak komentarzy:

Prześlij komentarz