Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

środa, 24 maja 2017

To Øl - Sur Centennial

Sur Centennial, z duńskiego browaru kontraktowego To Øl, to uwarzone w belgijskim De Proef Brouwerij, lekkie, górno fermentacyjne Sour Mashed India Pale Ale tudzież Dry Hopped Sour Pale Ale, obficie chmielone tylko jednym amerykańskim chmielem Centennial i zakwaszone przy użyciu techniki „sour mashing”. Zawartość alkoholu na poziomie 5% obj., w składzie woda, słód pilzneński, monachijski, cara crystal, płatki owsiane, cara aroma, chmiel i drożdże. Na ratebeer 89 punktów ogółem i 48 w stylu. Warka do 26/10/17.


Puszka 500ml, brak informacji o pełnym składzie i parametrach trunku. Piana obfita, kremowa, trwała. Barwa jasno bursztynowa, wpadająca w pomarańcz, mocno opalizująca. Aromat chmielowy, cytrynowy, świerkowy, świeży choć mógłby być intensywniejszy. W smaku wytrawne, kwaskowe, jest cytryna, zest z grejpfruta, jogurt i świerk. Nieduża, żywiczna goryczka, średnie do niskiego wysycenie, rześkie i bardzo pijalne.


Kolejne fajne Sour IPA od Duńczyków, nieziemsko gasi pragnienie, aczkolwiek do pełni szczęścia przydałoby się nieco poprawić intensywność aromatu.
Cena: 4,31€

8-/10 pkt

Zakupione w belgijskim sklepie www.bieresgourmet.be

Browar:
http://to-ol.dkBrak komentarzy:

Prześlij komentarz