Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

środa, 3 maja 2017

Pałacyk Łąkomin - Srogi Niedźwiedź

Srogi Niedźwiedź to Russian Imperial Stout z niewielkiego restauracyjnego Browaru Pałacyk Łąkomin. Piwo ma alkohol na poziomie 10,7% obj., ekstrakt 24,5° Plato i goryczka 50 IBU. W składzie woda, słód pale ale, monachijski I, caramunich I, caraaroma, jęczmień palony, płatki jęczmienne, cukier Muscovado, polski chmiel Marynka i Lubelski, drożdże górnej fermentacji Safale S-04. Piwo niefiltrowane, niepasteryzowane, na ratebeer ocenione na 77 punktów ogółem i 20 w stylu. Warka do 07/2017.


Butelka bączek 330ml, skromna etykieta z ryczącym niedźwiedziem, czarny kapsel, pełne dane o parametrach i składzie zawartości. Piana skromna, sycząca, szybko znika. Barwa ciemno brązowa, nieco za jasna. W aromacie kawa zbożowa, karmel, czekolada, lekki rozpuszczalnik. W smaku słodkie, dość gęste, oleiste, sporo czekolady, pralinek, karmelu, ciemnego cukru i kawy. Goryczka średnia do niskiej, palono tytoniowa. Mocno rozgrzewający alkohol, niskie do średniego, drobne wysycenie.


Zdecydowanie najlepsze piwo z Łąkomina, aczkolwiek wcześniej degustowane nie podniosły poprzeczki zbyt wysoko. Warto popracować nieco nad aromatem i ułożeniem alkoholu.
Cena: 15,00zł

7/10 pkt

Zakupione na Warszawskim Festiwalu Piwa 2017: warszawskifestiwalpiwa.pl

Browar:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz