Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

niedziela, 21 maja 2017

Prairie - Prairie Ale

Prairie Ale z amerykańskiego browaru warzony przy użyciu 3 odmian drożdży, o zawartości alkoholu na poziomie 8,2% obj. i goryczce 25 IBU. W składzie woda, słód pilzneński, pszeniczny, płatki owsiane, czeski chmiel Saaz, cukier kandyzowany, drożdże winiarskie, belgian ale i dzikie drożdże Brettanomyces. Na ratebeer trunek oceniony na 97 punktów overall i 96 style.


Butelka 500ml, jasna etykieta z liśćmi, niepełne dane o składzie i parametrach zawartości, firmowy kapsel. Gushing przy otwieraniu. Piana obfita, sycząca i mydlana, szybko opada do chmurki. Barwa żółto pomarańczowa, mocno mętna. Aromat ewidentnie dziki, stajenny, piwniczny, do tego nuty kwiatowe, brzoskwiniowe, przyprawowe i miodowe. W smaku półsłodkie, delikatnie kwaskowe, owocowe, jest  ciasteczkowa podstawa słodowa, jest słynna guma balonowa, morela, sporo przypraw z przodującym czerwonym pieprzem, średnia, pikantno głogowa goryczka, jakieś migdały, sok z mango i karbid w posmakach. Wysokie wysycenie, dość pełne jak na saisona w odbiorze.


Raczej nie piwo na upały a dość sycący, mdły i nieco alkoholowy trunek. Męczy... Nie jest to mój faworyt z Prairie, bez porównania choćby do świetnego Brett C.
Cena: 5,90€

6,5/10 pkt


Zakupione w belgijskim sklepie www.beergium.com

Browar:
prairieales.comBrak komentarzy:

Prześlij komentarz