Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

czwartek, 11 maja 2017

Verzet - Oud Bruin Experimenteel

Oud Bruin Experimenteel, uwarzone w belgijskim Brouwerij ’t Verzet, to Sour Red Ale (Flemish Red Brown Ale) - kwaśne, ciemne piwo górnej fermentacji o zawartości alkoholu na poziomie 6% obj. W składzie woda, słód jęczmienny, chmiel, drożdże, cukier. Piwo niefiltrowane, niepasteryzowane, refermentowane w butelkach. Na ratebeer 95 punktów ogółem i 75 w stylu. Edite 2014, warka do 19/12/2025.


Buteleczka 375ml, czerwona etykieta z niepełnymi danymi o składzie i parametrach zawartości, duży, złoty kapsel. Piana obfita, ale sycząca, szybko opada do firanki. Barwa czerwona, mętna. W aromacie głównie czerwone, kwaśne owoce, stare drewno, piwnica. W smaku intensywnie kwaśne, octowe, są czerwone porzeczki, niedojrzałe wiśnie, nuty winne i taniczne. W odbiorze lekko cierpkie, lekko żelaziste, średnio wysycone, orzeźwiające.


Zdecydowanie kwaśniejsza, bardziej intensywna w odbiorze wersja od "zwykłej" Oud Bruin Hip Hops. Nieco mi jednak przeszkadzają aromaty i posmaki starego chmielu i krwi...
Cena: 4,94€

7,5/10 pkt


Zakupione w belgijskim w sklepie online www.bieresgourmet.be

Browar:
www.brouwersverzet.be


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz