Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

czwartek, 22 grudnia 2016

Verzet - Oud Bruin Hip Hops

Oud Bruin Hip Hops, uwarzone w belgijskim Brouwerij ’t Verzet, to Sour Brown Ale (Flanders Oud Bruin) - kwaśne, ciemne piwo górnej fermentacji o zawartości alkoholu na poziomie 6% obj. Jest to blend starego, 6cio miesięcznego piwa leżakowanego w dębowych beczkach z piwem młodym. W składzie woda, słód jęczmienny, chmiel, drożdże. Na ratebeer 93 punkty overal i 66 w stylu.


Buteleczka 330ml, skromna jasna etykieta z niepełnymi danymi o składzie i parametrach zawartości, srebrny goły kapsel. Piana sycząca, od razu znika do zera. Barwa mocnej herbaty, klarowna. Aromat kwaskowy, wiśniowy, porzeczkowy, winny, jest odrobina starej beczki, octu balsamicznego... W smaku powtórka, jest dość kwaśne, lekko cierpkie, winne, taniczne, beczkowe. Mineralność w posmaku. Wysycenie średnie, szczypiące.


Fajne, orzeźwiające, wyraźnie kwaśne piwo, aczkolwiek jakiejś goryczki czy wyczuwalnego chmielenia, jak sugerowałaby nazwa, nie wyczułem.
Cena: 2,98€

7,5/10 pkt


Zakupione w belgijskim w sklepie online www.bieresgourmet.be

Browar:
www.brouwersverzet.be


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz