Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

sobota, 13 maja 2017

Birbant - Old Ale Slyrs Whisky Barrel Aged

Old Ale Slyrs Whisky Barrel Aged z browaru kontraktowanego Birbant, uwarzone w Browarze Zarzecze. Mocne, treściwe, niefiltrowane i pasteryzowane Old Ale (British Ale), leżakowane w dębowych beczkach po whisky Slyrs. Zawartość alkoholu na poziomie 7,4% obj., ekstrakt 19,1% wag. i goryczka 33 IBU. W składzie: słód jęczmienny, karmelowy, cukier muscovado, angielski chmiel East Kent Golding i drożdże WLP022 Essex Ale Yeast, dodatkowo do leżaka dodane płatki dębowe. Na ratebeer ocenione na 95 punktów ogółem i 90 w stylu, co daje miejsce w Top 50. Warka do 02/02/2018.


Butelka 330ml, biało czarno niebieska etykieta z pełnym info o składzie i parametrach zawartości, firmowy kapsel. Piana obfita, niezbyt trwała. Barwa ciemno bursztynowa, opalizująca. Aromat może nie intensywny, ale przyjemny, słodowy, karmelowy, herbatnikowy, orzechowy, do tego wyraźne drewno, trochę wanilii. W smaku półsłodkie, karmel, toffi, orzech laskowy i parkiet, na finiszu wanilia i lakier. Wysycenie niskie do średniego, niska, pikantna goryczka, półpełne, lekko oleiste w odbiorze.


Ciekawe Old Ale, w porównaniu do wersji podstawowej jest więcej przyjemnej wanilii i mniej ostrego, irytującego posmaku parkietu, bejcy. Alkohol rozgrzewa, ale w dość szlachetny sposób. Ogólnie fajne, pijalne piwo.
Cena: 10,70zł

8-/10 pkt
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz