Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

środa, 24 maja 2017

Wicked Weed - Oh My Quad

Oh My Quad z amerykańskiego Wicked Weed Brewing (aktualnie należącego do koncernu AB-InBev), to Barrel-Aged Quadrupel Ale warzone z dodatkiem suszonych wiśni, leżakowane w dębowych beczkach zgodnie z belgijską tradycją Grand Cru. Piwo zawiera alkohol na poziomie 13,4% obj., na ratebeer uzyskało 90 punktów ogółem i 54 w stylu. Data butelkowania 11/10/2016.


Butelka 375ml, niepełne dane o składzie i parametrach na etykiecie i kontrze, firmowy kapsel. Piana spora, ale sycząca i szybko opada do firanki. Barwa ciemno bursztynowa, opalizująca. Aromat niezbyt intensywny, są nuty słodowe w postaci syropu klonowego, estry typu kandyzowane morele, są dojrzałe wiśnie i brzoskwinie, troszkę czerwonego wina oraz przypraw... W smaku rodzynkowo kandyzowaną słodycz fajnie przykrywają lekko kwaskowate wiśnie, winno beczkowe, taniczne posmaki. Nieduża, migdałowo ziołowa goryczka, średnie wysycenie, dość rzadki w odbiorze, rozgrzewający (dla mnie nie przeszkadzający) alkohol.


Bez wątpienia bardzo specyficzny, przez co nie dla każdego, Quad. Brakuje intensywności w zapachu i ciała, nie da się mu jednak odmówić złożoności, fajnych beczkowych naleciałości i sprytnie zamaskowanej słodyczy.
Cena: 12,39€

7,5+/10 pkt


Zakupione w belgijskim w sklepie www.beergium.com

Browar:
wickedweedbrewing.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz