Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

sobota, 27 maja 2017

De Dochter van de Korenaar - La Renaissance Silver

La Renaissance Silver z belgijskiego browaru De Dochter van de Korenaar, to Old School English Style, barrel-aged IPA - przez rok leżakowane w dębowych beczkach po francuskim białym winie Puligny-Montrachet. Piwo zawiera 7% obj. alkoholu, ma 16º Plato ekstraktu i goryczkę 65 IBU. W składzie: woda, słód jęczmienny maris otter, angielski chmiel East Kent Golding oraz nowozelandzki Nelson Sauvin (tylko "na zimno" przed samym butelkowaniem), drożdże górnej fermentacji. Na ratebeer ocenione na 97 punktów ogółem i 97 w stylu. Warka do kwietnia 2018.


Butelka 500ml, fioletowa etykieta z niepełnymi danymi o składzie i parametrach zawartości, firmowy kapsel, kartonik na sznurku przymocowany do butelki srebrną pieczęcią. Piana dość obfita, mydlana, ale długo pozostaje w postaci chmurki. Barwa złoto pomarańczowa, lekko mętna. Aromat kojarzy się z białym winem, jasnym winogronem, żywicą, w tle cytrusy, kwiaty i świeże drewno. W smaku rześkie, lekko kwaskowe, lekko winne, winogronowe, cytrusowe, delikatnie cierpkie, mocno chmielowe, ze świerkowo grejpfrutową, solidną goryczką. Średnie wysycenie, nieźle ukryty alkohol.


Piwo nieźle pijalne, fajnie nacechowane nutami z barrel agingu, przypomina troszkę Widawa X BA Nitro IPA czy Widawa The Spirit of Sonoma.
Cena: 8,95€

8,5/10 pkt

Zakupione w belgijskim sklepie online www.bieresgourmet.be

Browar:
www.dedochtervandekorenaar.be
www.dedochtervandekorenaar.be/pdf


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz