Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

wtorek, 16 maja 2017

Great Divide - Hibernation Ale

Hibernation Ale z amerykańskiego Great Divide Brewing Company to English Old Ale, warzone nieprzerwanie od 1995 roku w okresie zimowym. Piwo ma 8,7% obj. alkoholu, wielokrotnie nagradzane na międzynarodowych piwnych festiwalach, na ratebeer uzyskało 97 punktów ogółem i 95 w stylu, co daje miejsce w Top 50.


Puszka o pojemności 355ml, lakoniczne informacje o składzie i parametrach zawartości. Piana drobna, średnio obfita, średnio trwała. Barwa brązowa, klarowna. W aromacie karmel, suszone owoce, orzechy laskowe, czarna herbata. Mało intensywny. W smaku półsłodkie, paleta dokładnie taka sama jak w zapachu, średnia, herbaciana goryczka, niskie do średniego, drobne wysycenie, ładnie schowany alkohol. Po ogrzaniu lekkie masełko. W odbiorze nieco szorstkie, delikatnie lepkie, nieźle pijalne.


Klasyczne angielskie ciemne piwo, bez historii i ekscytacji.
Cena: 3,71€

7/10pkt

Zakupione w belgijskim sklepie online: www.beergium.com

Browar:
flyingdogbrewery.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz