Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

środa, 10 maja 2017

Amager + Lervig - Brown Boobies Falling

Brown Boobies Falling to Imperial Coconut Porter z dodatkiem kokosa, uwarzony w duńskim Amager Bryghus w kooperacji z norweskim Lervig Aktiebryggeri. Alkohol dochodzi tu do poziomu 7,5% obj., do chmielenia użyto amerykańskiego Columbus, Centennial oraz Citra. W składzie mamy wodę, słód pale, carapils, crystal 150, caramunich 2, czekoladowy, caraaroma, palony jęczmień, płatki owsiane, syrop kandyzowany, puree kokosowe, chmiel i drożdże górnej fermentacji US-ale. Zaledwie 96 punktów ogółem oraz 74 w stylu na ratebeer. Warka do 05/2018.


Butelka 500ml, firmowy kapsel, pełne info o składzie trunku i niepełne o parametrach. Piana obfita, drobna i całkiem trwała. Barwa ciemno brązowa, prawie czarna. Aromat czekoladowy, kokosowy, mleczny, średnio intensywny, przyjemny. W smaku sporo słodyczy, czekolady i kokosa, zarówno świeżego jak i kojarzącego się z ciastem kokosowym. Na finiszu jakaś kawa i średnia, tytoniowa goryczka. Alkohol rozgrzewający, niskie wysycenie, półpełne w odbiorze, czuć resztki z kokosa, które przyjemnie "chrupią" w zębach.


Piwo dla sympatyków kokosa i batonów w typie Bounty, do których się niewątpliwie zaliczam, aczkolwiek dla mnie nieco zbyt wodniste, nieco za mało ciała i zbyt wyczuwalny alkohol jak na deklarowane 7,5% abv.
Cena: 27,70zł

7,5+/10 pkt


Zakupione w sklepie online: ebrowarium.pl

Browar:
www.amagerbryghus.dkBrak komentarzy:

Prześlij komentarz