Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

piątek, 5 maja 2017

Raduga - Apache

Apache z browaru Raduga, to Wit IPA, czyli połączenie AIPA i Witbiera, uwarzone w Browarze Zodiak. Jest to jasne, mętne piwo górnej fermentacji, niefiltrowane i pasteryzowane, o zawartości alkoholu na poziomie 5,7% obj, 14° Plato i goryczce 45 IBU, chmielone amerykańskim Citra, Mosaic oraz Simcoe. W składzie: woda, słód jęczmienny, pszenica niesłodowana, słód pszeniczny, płatki owsiane, chmiel, skórka pomarańczy, kolendra, drożdże Gozdawa CBW. Na ratebeer 84 punkty overall i 71 style. Warka do września 2017.


Butelka 500ml, etykieta nawiązująca do amerykańskiego filmu Roberta Aldricha "Ostatnia walka Apacza" z 1954 roku ("Apache"), pełne dane o składzie i parametrach trunku, czarny kapsel. Piana średnio obfita, niezbyt trwała, mydlana. Barwa słomkowa, lekko opalizująca. Aromat kwiatowo cytrusowy, w tle delikatna nafta, kolendra i białe owoce. W smaku półsłodkie, jest trochę biszkoptów, trochę skórki cytryny, pomarańczy, kwiatów, żywicy, przypraw. Goryczka średnia, grejpfrutowo świerkowa. Niskie do średniego wysycenie, lekkie, całkiem pijalne. W aftertejsie pojawia się lekka gotowana kukurydza, co psuje odbiór całości.


Ot przeciętne, niezobowiązujące IPA z dodatkiem kolendry i skórki pomarańczy jakich wiele.
Cena: 7,90zł

7/10 pkt

Zakupione w sklepie ebrowarium.pl

Browar:
browarraduga.pl
www.facebook.com/BrowarRaduga

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz