Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

czwartek, 11 maja 2017

Lervig + Way Beer - 3 Bean Stout

3 Bean Stout to Imperial Stout z dodatkiem tonki, kakao i wanilii, uwarzony w norweskim browarze Lervig Aktiebryggeri w kooperacji z brazylijskim Way Beer. Piwo zawiera alkohol na poziomie 13% obj., ekstrakt 30° Plato i goryczkę 30 IBU. W składzie woda, słód pale, karmelowy, palony, płatki owsiane, słoweński chmiel Aurora, niemiecki Hershbrucker, ziarna kakaowca, ziarna tonki, laski wanilii, drożdże górnej fermentacji. Na ratebeer ocenione na maksymalne 100 punktów overall i 98 style! 10 lat termin ważności, warka do 23/03/2027.


Butelka 330ml, brak pełnego składu i parametrów na kontrze, firmowy kapsel. Piana średnia, nietrwała, szybko opada do niewielkiej chmurki. Barwa czarna, nieprzejrzysta. Aromaty intensywnie tonkowe, migdałowe, makowcowe, z kakao, olejkiem arakowym i wanilią w tle. W smaku słodkie, tonkowo czekoladowe, cynamonowe, waniliowe. Spore ciało, oleiste, lepkie, nisko wysycone w odbiorze, z ładnie wkomponowanym alkoholem.


Dużo lepsze niż tonkowe Too Young To Be Herod 2016 - wiem, wiem, to inny styl, ale jednak (dla równowagi smakuje mi też odrobinkę lepiej od podstawowej wersji Sippin' Into Darkness. Przede wszystkim fajna, intensywna tonka i wanilia (nie potrzeba sztucznych aromatów, żeby poczuć smak świątecznego makowca czy marcepana), potężne, pełne body oraz pełnoprawne #teamslodyczka (przynajmniej aktualna warka)... Poezja!
Cena: 21zł

9/10 pkt

Zakupione w sklepie ebrowarium.pl

Browar:
lervig.no
waybeer.com.br


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz