Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

sobota, 3 grudnia 2016

Artezan - Too Young To Be Herod 2016

Too Young To Be Herod z rzemieślniczego Browaru Artezan, to świąteczny Foreign Stout z dodatkiem skórki pomarańczy z Kalabrii, ziaren kakaowca i tonki. Ciemne, mocne piwo górnej fermentacji o ekstrakcie 18,5% wag. i alkoholu na poziomie 8% obj. Piwo niefiltrowane i niepasteryzowane. W składzie, poza ww dodatkami, woda, słód jęczmienny, płatki owsiane, chmiel, drożdże. Na ratebeer ocenione na 98 punktów ogółem i 98 w stylu, co daje 10 miejsce w Top 50. Warka do 01/04/2017.


Butelka 500ml, firmowy biały kapsel z czarnym jeżem, etykieta z niepełnym składem i dokładnie określonymi parametrami trunku (poza IBU). Piana kremowa, drobna, dość trwała. Barwa czarna, nieprzejrzysta. Aromat delikatny, ale specyficzny - poza standardowym zestawem czekolady, kakao i kawy główną role gra tu (tonka?) marcepan, wanilia i piernik, gdzieś w tle skórka pomarańczowa. Ciekawe. W smaku półsłodkie, głównie deserowa czekolada, migdały, daktyle, ciasto murzynek... Alkohol ładnie ułożony, delikatnie rozgrzewa, goryczka niska do średniej, bardzo fajna, oleista, aksamitna faktura, nisko wysycone.


Powiem tak - bardzo dobre piwo, niezwykle ciekawy murzynkowo-marcepanowy motyw od tonki, ale spodziewałem się "sztosu" na miarę 10go miejsca w Top 50...
Cena: 15,00zł

8/10 pkt

Zakupione w Błoniu w sklepie Kraina Alkoholi www.facebook.com/KrainaAlkoholiBlonie

Browar:
artezan.pl
www.facebook.com/browar.artezan


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz