Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

poniedziałek, 10 kwietnia 2017

Raduga - Trapeze

Trapeze z browaru Raduga, to Hefeweizen z dodatkiem soku z marakui, a właściwie Passion Fruit Wheat (według etykiety), uwarzone w Browarze Zapanbrat. Jest to jasne, mętne piwo górnej fermentacji, niefiltrowane i pasteryzowane, o zawartości alkoholu na poziomie 4,6% obj, 12° Plato i goryczce 10 IBU, chmielone niemieckim Magnum. Na ratebeer 96 punkty overall i maksymalne 100 style, co daje wysokie miejsce w Top 50. Warka do 17/09/2017.


Butelka 500ml, etykieta nawiązująca do amerykańskiego filmu "Trapez" z 1956 roku ("Trapeze"), niepełne dane o składzie i parametrach trunku, firmowy kapsel. Piana średnio obfita, szybko opada do chmurki. Barwa żółta, mocno zmętniona. Aromat przyjemny, intensywnie tropikalny, z wyraźną marakują, mango, pomarańczem... W smaku kwaskowe, soczkowe, jest marakuja, mango, jest chlebek, banan, jest nawet troszkę goździka... Goryczka znikoma, wysycenie niskie do średniego, jest trochę ciała jak na ten baling, choć piwo ogólnie delikatne i pijalne w odbiorze.


Fajne podejście do nieco nudnego niemieckiego pszeniczniaka - sok z marakui okazał się bardzo fajnym czynnikiem sztosogennym, choć mi brak odrobinę słodyczki i goryczki ;)
Cena: 8,00zł

7,5+/10 pkt

Zakupione na warszawskifestiwalpiwa.pl

Browar:
browarraduga.pl
www.facebook.com/BrowarRaduga

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz