Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

wtorek, 25 kwietnia 2017

Lost Abbey - Track #8: Number of the Beast

Track #8: Number of the Beast z amerykańskiego The Lost Abbey, to wydany w serii "Ultimate Box Set" Quadrupel leżakowany w dębowych beczkach po Bourbonie z laskami cynamonu i suszonymi papryczkami chili. Piwo zawiera 13,7% obj. alkoholu, jest refermentowane w butelkach i według twórców jest to Barrel-Aged Strong Ale, powstałe na bazie ich Quada Judgment Day. Na ratebeer ocenione na 99 punktów ogółem i 99 punktów w stylu co daje wysokie miejsce w Top 50. Vintage 2016.


Butelka 375ml, niepełne dane o składzie i parametrach na etykiecie i kontrze, korek, drucik. Piana średnia, sycząca, szybko opada do firanki. Barwa brązowa, opalizująca. W aromacie piękna wanilia z beczki, do tego trochę kokosa, rodzynek, fig, melasy i bourbona. Klasa! Smak dość słodki, tu intensywnej wanilii wturują intensywne nuty quada - kandyzowane i suszone owoce (gruszki, rodzynki, daktyle), karmel, toffi, ciemny miód, w posmaku pojawia się przyjemny cynamon i lekkie pieczenie od papryczek. Goryczka średnia do niskiej, pikantno ziołowa. Wysycenie średnie, drobne, lepkie, lekko oleiste w odczuciu. Pięknie schowany alkohol, objawiający się delikatnym, likierowym rozgrzewaniem, bardziej kojarzącym się z chili niż destylatem.


Klasa światowa - intensywne, długie posmaki, niesamowity balans, fajna tekstura, a co najważniejsze nie drażniące chili (to się rzadko zdarza!). Bomba!
Cena: 18,63€

9,5/10 pkt

Zakupione w duńskim sklepie online: boxbeers.com

Browar:
lostabbey.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz