Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

piątek, 14 kwietnia 2017

Stigbergets - American Pale Ale Amarillo Citra

Stigbergets American Pale Ale Amarillo Citra, to APA ze szwedzkiego Stigbergets Bryggeri, chmielone amerykańskim Amarillo i Citrą. Piwo ma 5,2% obj. alkoholu, jest niepasteryzowane, niefiltrowane, zawiera słody jęczmienne i tyle... Na ratebeer ocenione na 96 punktów overall i 98 w stylu. Butelka z datą do 19/07/17.


Butelka 330ml, niepełny skład i parametry na etykiecie, firmowy kapsel. Piana średnio obfita, średnio trwała, ale ładnie zdobi szkło. Barwa żółta, mocno mętna. Aromat intensywny, przyjemny, głównie grejpfrut, mango, banan... W smaku wytrawne, z delikatną kwaskowatością cytrusową i soczystością soku owocowego. Goryczka średnia do niskiej, zestowa, niskie do średniego wysycenie, bardzo pijalne.


Fajne, sesyjne piwo, gorsze od ich flagowego GBG, nawet z delikatną siarką w posmaku, ale aromat i soczystość nadrabiają to z okładem.
Cena: 20,40zł

8-/10 pkt


Zakupione w sklepie ebrowarium.pl

Browar:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz