Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

wtorek, 18 kwietnia 2017

Browar w Grodzisku Wielkopolskim - Piwo z Grodziska Edycja Specjalna Piwobranie 2016

Piwo z Grodziska Edycja Specjalna Piwobranie 2016, uwarzone w Browarze w Grodzisku Wielkopolskim (Browar Fortuna), to Grodziskie z dodatkiem zielonej herbaty Sencha Earl Grey, dodatkowo chmielone na zimno amerykańskim chmielem Citra, niepasteryzowane, refermentowane w butelce. Alkohol jest tu na poziomie 3,1% obj., ekstrakt początkowy 7,7% wag., w składzie woda, słód pszeniczny suszony dymem dębowym, chmiel (niemiecki - Magnum, polski - Lubelski, amerykański - Citra), oryginalne drożdże "grodziskie". Na ratebeer 94/95 punktów, co daje miejsce w Top 50. Warka do 18/05/2017.


Grawerowana butelka 400ml, firmowy kapsel, pełne info o składzie i parametrach trunku na etykiecie (poza IBU). Piana wysoka, zwiewna, drobno i średni oczkowa, ładnie oblepia szkło. Barwa jasno słomkowa, zmętniona przy dnie butelki. W aromacie delikatne nuty chmielowe, cytrusowe, pszeniczne, gdzieś w tle delikatna herbata, leciutka wędzonka. Przyjemnie. W smaku również fajna cytrynka, ogólnie dość wytrawne, z odrobiną czerstwego pieczywa, dymnością dębową, niewielką herbacianą goryczką. Wysycenie wysokie, musujące, poszczypujące, w odbiorze rześkie i sesyjne.


Zaskakująco fajne piwo, raczej wariacja na temat grodzisza, bez dominującej wędzonki, ewidentnie nachmielone, cytrusowe, nowofalowe...
Cena: 4,50zł

8/10 pkt

Zakupione w sklepie ebrowarium.pl

Browar:
www.browarwgrodzisku.pl


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz