Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

piątek, 21 kwietnia 2017

Golem - Naftali

Naftali z kontraktowego Browaru Golem, to uwarzone w Browarze Czarnków Sour Ale, a właściwie Norsk Sour Oatmeal Milk Farmhouse Hoppy Ale z dodatkiem laktozy i płatków owsianych, na skandynawskich drożdżach Voss Kveik. Ekstrakt 10% wag., alkohol na poziomie 3,5% obj., w składzie woda, słód pilzneński, pszeniczny, płatki owsiane, amerykański chmiel Citra i Columbus, laktoza, kwas mlekowy, norweskie drożdże górnej fermentacji. Piwo niefiltrowane i pasteryzowane. Na ratebeer oceny - 96 overall i 85 w stylu. Warka do września 2017.


Butelka 500ml, czarny goły kapsel, fioletowa etykieta, krawatka, kontra z pełnym składem i dokładnie określonymi parametrami trunku. Piana niewielka, szybko znika. Barwa słomkowo mleczna, mętna. W aromacie fajnie zagrała Citra - rześkie cytrusy, cytryna, biała porzeczka, odrobina nafty. W smaku lekko kwaskowe, cytrynowe, jogurtowe, z delikatną goryczką i niewielką siarką. Nisko wysycone, orzeźwiające, sesyjne.


Całkiem fajne, pijalne piwo na lato, na upały, na pragnienie, choć mniej mi podchodzi niż ART+9 Oatmeal Hoptart.
Cena: 8,30zł

7/10 pkt

Zakupione w sklepie ebrowarium.pl

Browar:
browargolem.pl


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz