Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

sobota, 15 kwietnia 2017

Piwne Podziemie - Lord Cardigan

Lord Cardigan to Imperial Brown Stout uwarzony w Piwnym Podziemiu. Jest to ciemne, mocne piwo górnej fermentacji o ekstrakcie początkowym na poziomie 23% wag. i alkoholu 9,2% obj. W składzie: woda, słód jęczmienny Thomas Fawcett brown, black, angielski chmiel Target i East Kent Golding, drożdże. Piwo niefiltrowane i niepasteryzowane. Na ratebeer 93 punkty ogółem i 91 w stylu. Data do 10/05/2017.


Butelka o pojemności 500ml, czarny goły kapsel, biała etykieta zawierająca niepełne dane na temat parametrów i niepełny skład trunku. Piana drobna, beżowa, może nieduża, ale dość trwała. Barwa ciemno brązowa, mętna. Aromat mocno palony, kawowy, kakaowy... W smaku wytrawne, tu paloność również gra pierwszoplanowe skrzypce, do tego wysoka, długa goryczka o popiołowo tytoniowym charakterze. Kawa, czekolada, praliny i karmel stanowią tło, w posmaku lekko szorstkie, cierpkie orzechy włoskie. Niskie wysycenie, ładnie schowany alkohol, niezłe ciało jak na 23 Plato.


Ewidentnie nie jest to moje ulubione #teamslodyczka, mimo to pije się całkiem przyjemnie - choć intensywne to nie przesadzone, choć nie słodkie to pełne, choć 9% ABV to fajnie ułożone...
Cena: 18,00zł

7+/10 pkt

Zakupione na Warszawskim Festiwalu Piwa 2017: warszawskifestiwalpiwa.pl

Browar:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz