Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

wtorek, 25 kwietnia 2017

Piwne Podziemie - Kiwi and Lime Gose

Kiwi and Lime Gose, to lekkie pszeniczne piwo górnej fermentacji uwarzone w browarze Piwne Podziemie, o ekstrakcie początkowym na poziomie 10,5% wag. i alkoholu 4,2% obj. W składzie: woda, słód jęczmienny i pszeniczny, kiwi, limonki, sól, chmiel, drożdże, bakterie Lactobacillus Brevis. Piwo niefiltrowane i niepasteryzowane. Na ratebeer 87 punkty ogółem i 82 w stylu. Data do 10/05/2017.


Butelka o pojemności 500ml, czarny kapsel, biała etykieta z niepełnymi danymi na temat parametrów i składu trunku. Piana znikoma, szybko opada do firanki. Barwa słomkowo żółta, mocno mętna. Aromat przyjemnie cytrusowy, limonkowy, lekko mineralny. W smaku kwaskowe, cytrynowe, słone, jest i limonka i kiwi, i kiszona kapusta, i woda morska. Niska goryczka, niskie do średniego wysycenie, mega rześkie i sesyjne w odbiorze.


Chyba jedno z lepszych Gose w Polsce, dodatek kiwi i limonek to strzał w dziesiątkę - idealne na lato!
Ps.
Po raz pierwszy piłem z kranu w Błoniu na 100% Craft 2016 - wtedy wyszło im mega kwaśne, mega rześkie, lekko wręcz przegięte, ale to było to!
Cena: 12,00zł

8,5/10 pkt

Zakupione na Warszawskim Festiwalu Piwa 2017: warszawskifestiwalpiwa.pl

Browar:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz