Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

czwartek, 13 kwietnia 2017

Kees - Barrel Project #10/2017

Barrel Project #10/2017 z holenderskiego Brouwerij Kees, to Oatmeal Stout - ciemne, mocne piwo górnej fermentacji, leżakowane w dębowych beczkach po whiskey Jack Daniels. Alkohol 11% obj., goryczka 80 IBU, w składzie: woda, słód pale ale, karmelowy, carafa 1, carafa 2, (owies?), angielski chmiel Fuggles i japoński Sorachi Ace, drożdże. Na ratebeer piwo ocenione na 95 punktów ogółem i 50 w stylu. Data przydatności do 01/2022.


Butelka 330ml, czarna etykieta z niepełnym info o parametrach i składzie piwa, firmowy kapsel. Piana spora, drobna i dość trwała, w dodatku zdobi szkło. Barwa czarna, nieprzejrzysta. W aromacie bardzo przyjemna wanilia, palona kawa, praliny, karmel i kakao - intensywnie i przyjemnie. W smaku jest karmelowo czekoladowa słodycz, jest kawowa kwaskowatość, jest sporo whiskey i dość solidna, palona goryczka. W aftertejsie wanilia walczy z tytoniem i wódą... Niskie wysycenie, fajne oleiste, wyklejające i smukłe ciało.


Trudno ocenić to piwo - z jednej strony fajny zapach z wyraźną beczką, fajna faktura (zwłaszcza jak na BA), intensywne i długie posmaki, sporo cukrów resztkowych (co lubię w RISach) sprawiają, że wącha i pije się przyjemnie, z drugiej strony niepotrzebna kwaskowatość i zbyt destylatowy alkohol obniżają atrakcyjność degustacji...
Cena: 4,21€

7,5+/10 pkt

Zakupione w belgijskim w sklepie online www.bieresgourmet.be

Browar:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz