Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

środa, 19 kwietnia 2017

Kees - Barrel Project #09/2016

Barrel Project #09/2016 z holenderskiego Brouwerij Kees, to Imperial Stout leżakowany w dębowych beczkach po szkockiej whisky Girvan. Alkohol 11% obj., goryczka 80 IBU, w składzie: woda, słód pale ale, karmelowy, carafa 1, carafa 2, angielski chmiel Fuggles i japoński Sorachi Ace, drożdże górnej fermentacji. Na ratebeer piwo ocenione zaledwie na 79 punktów ogółem i 21 w stylu. Data przydatności do 02/2022.


Butelka 330ml, czarna etykieta z niepełnym info o parametrach i składzie piwa, firmowy kapsel. Piana drobne, obfita i trwała. Barwa czarna, nieprzejrzysta, z rubinowym refleksem u dołu szkła. Aromat lekko torfowy, kawowy, pralinowy, z intensywnym, lekko słodkim whisky i delikatną wanilią w tle. W smaku przyjemna czekoladowa słodycz, whisky, karmel, kawa, wanilia, popiołowa szorstkość - w takiej właśnie kolejności. Goryczka średnia, palona, do tego fajne, oleiste ciało, lepkość, nieduże, drobne wysycenie.


Wbrew pozorom alkohol, który ewidentnie jest w tym piwie w postaci szlachetnej whisky i likieru, w moim odczuciu bardzo fajnie pasuje do treściwości i słodyczy całości, a razem z goryczką stanowi kontrę i daje potrzebny balans.
Cena: 4,21€

8-/10 pkt

Zakupione w belgijskim w sklepie online www.bieresgourmet.be

Browar:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz