Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

czwartek, 20 kwietnia 2017

Raduga - Dr Jekyll

Dr Jekyll z browaru Raduga, to Hefeweizen z dodatkiem yuzu, czyli zgodnie z etykietą Yuzu Wheat, uwarzone w Browarze Zapanbrat. Jest to jasne, mętne piwo górnej fermentacji, niefiltrowane i pasteryzowane, o zawartości alkoholu na poziomie 4,6% obj., 12° Plato i goryczkcze 10 IBU, chmielone niemieckim Magnum. W składzie woda, słód pszeniczny, słód jęczmienny, sok z yuzu, chmiel, drożdże WB-06. Na ratebeer 79 punkty overall i 98 style. Warka do 03/09/2017.


Butelka 500ml, etykieta nawiązująca do oscarowego amerykańskiego filmu "Dr. Jekyll and Mr. Hyde" z 1931 roku ("Doktor Jekyll i pan Hyde"), niepełne dane o składzie i parametrach trunku, czarny kapsel. Zwiewna, średnio obfita piana, szybko opada do firanki. Barwa słomkowa, lekko mętna. Aromat owocowy, bananowy, cytrusowy, winogronowo brzoskwiniowo kwiatowy... W smaku półwytrawne, jest dużo banana, melon, delikatnie cierpka, kwaskowa limonka, goździki... Niska, ziołowa goryczka, średnie, grube nagazowanie, dość rześkie i pijalne w odbiorze.


Całkiem dobra niemiecka pszenica z podbitym cytrusem zapachem i smakiem od yuzu... Na dłuższą metę nieco mdłe od banana, męczące.
Ps.
Pewnie w witbierze by to lepiej zagrało...
Cena: 8,40zł

6,5+/10 pkt

Zakupione w sklepie ebrowarium.pl

Browar:
browarraduga.pl
www.facebook.com/BrowarRaduga

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz